Існує кілька сортів кмину, але насіння саме чорного кмину відрізняються відмінним смаком і мають лікувальні властивості, завдяки чому використовуються в медицині і в приготуванні їжі. Насіння кмину додають в маринад, солодощі та алкоголь. Як приправа культура популярна в азіатських і африканських країнах. Рослину вирощують у всьому світі: його культивують в Америці, в Європі і в нашій країні.
хімічний склад
Склад насіння кмину представлений більш ніж сотнею корисних компонентів: це дубильні речовини, токофероли, ензими. У плодах багато жирних кислот і ефірних масел, а в насінні - вітаміну В і різних мінералів (міді, фосфору, заліза, цинку і ін.).
Корисні властивості насіння кмину
Кмин освіжає, і його смак схожий на кріп. У стародавні часи вважалося, що його насіння допомагають перемогти практично всі хвороби. Користь насіння кмину доведена сучасними науковими дослідженнями. Вони широко використовуються при лікуванні найрізноманітніших недуг у дітей і дорослих. Наприклад, при здуття живота в меленького дитини ставлять клізму з тепле води з кмином, шлункові болі і спазми допомагає зменшити спеціальний відвар. З протертих насіння, борошна і м'яти готують коржі і прикладають на груди. Це допомагає зняти запальний процес при маститах.
Застосування насіння кмину позитивно впливає на вироблення секреції в шлунку. Препарати, виготовлені на їх основі, мають жовчогінні і спазмолітичну дію. Їх також приймають при запорах і підвищеному газоутворення. Плоди кмину можна вживати годуючим мамам для збільшення лактації, а насіння допомагають зняти втому, активізують виведення каменів з нирок або сечового міхура, зменшують Больові відчуття при ревматизмі.